Skip to main content

Děti ze ZŠ Nad Vodovodem pod vedením paní učitelky Daniely Volejníkové opět pečlivě připravily krásné pěvecké vystoupení, a ty nejznámější písničky jsme si zazpívali společně. 

Paní učitelce i dětem moc děkujeme a těšíme se na jejich další milou návštěvu.

Velmi milým vánočním dárkem pro každého z našich pacientů byl balíček plný dobrot od Úřadu městské části Prahy 10.

Děti ze ZŠ Nad Vodovodem nás pro změnu potěšily obrovskou taškou nádherných, ručně vyráběných vánočních přání.

Pacienty v léčebně navštívil Mikuláš za doprovodu anděla a čertice. A věřte nebo ne, v takových chvílích vlastně ani nezáleží, kolik je komu let. Každý začal vzpomínat na texty básniček a písniček, aby odměnou dostal mikulášskou nadílku.

V těchto dnech se těšíme nejen z krásné barevné přírody, ale i z nových setkání.

Dne 5. listopadu jme se s potěšením seznámili se studenty studujícími obor praktické (zdravotní) sestry prvního ročníku Střední zdravotnické školy Ruská, v Praze 10. Setkání proběhlo formou exkurze, která měla za cíl seznámit budoucí sestřičky s prostředím léčebny dlouhodobě nemocných, jejím chodem, základními postupy při příjmu i propuštění pacienta, se zdravotní péčí o pacienty a samozřejmě s pracovní činností zdravotních sester a jejich pracovištěm.

Studenty přivítal i pejsek Perry, který k nám v rámci canisterapie pravidelně dochází a těší nejen každého nemocného na lůžku, ale rozzáří úsměv na tváři i každému návštěvníkovi léčebny.

Naším cílem bylo studenty motivovat pro práci ve zdravotnictví a ukázat jim, že i LDN je jedno z pracovišť, které nabízí zdravotníkům zajímavé prostředí, ve kterém se dobře pracuje.

Výsledkem dobře odvedené práce spokojeného týmu zdravotníků a zároveň odměnou, je spokojený pacient.
Doufáme, že se studentům v naší léčebně líbilo a že si odnesli co nejvíce zajímavých poznatků a postřehů.

Barevný podzim jsme využili k tvoření z přírodních materiálů.