Skip to main content

V těchto dnech se těšíme nejen z krásné barevné přírody, ale i z nových setkání.

Dne 5. listopadu jme se s potěšením seznámili se studenty studujícími obor praktické (zdravotní) sestry prvního ročníku Střední zdravotnické školy Ruská, v Praze 10. Setkání proběhlo formou exkurze, která měla za cíl seznámit budoucí sestřičky s prostředím léčebny dlouhodobě nemocných, jejím chodem, základními postupy při příjmu i propuštění pacienta, se zdravotní péčí o pacienty a samozřejmě s pracovní činností zdravotních sester a jejich pracovištěm.

Studenty přivítal i pejsek Perry, který k nám v rámci canisterapie pravidelně dochází a těší nejen každého nemocného na lůžku, ale rozzáří úsměv na tváři i každému návštěvníkovi léčebny.

Naším cílem bylo studenty motivovat pro práci ve zdravotnictví a ukázat jim, že i LDN je jedno z pracovišť, které nabízí zdravotníkům zajímavé prostředí, ve kterém se dobře pracuje.

Výsledkem dobře odvedené práce spokojeného týmu zdravotníků a zároveň odměnou, je spokojený pacient.
Doufáme, že se studentům v naší léčebně líbilo a že si odnesli co nejvíce zajímavých poznatků a postřehů.

Barevný podzim jsme využili k tvoření z přírodních materiálů.

Do Léčebny pravidelně několikrát měsíčně dochází speciálně vycvičený canisterapeutický a asistenční pes Pan Perry, který se stal nedílnou součástí plně sehraného týmu profesionálních zdravotníků. Jeho přítomnost přispívá ke zlepšení kvality života pacientů, kdy jim pomáhá zvládat stres, pozitivně ovlivňuje režim dne, aktivizuje, usnadňuje komunikaci. Při rehabilitaci pak pomáhá s rozvojem pohybových schopností, zejména jemné a hrubé motoriky. A je mnohdy prvním, po kom se naši pacienti ptají při svých opakovaných pobytech u nás.

Rádi se s Vámi opět potkáme u našeho stánku 15. května 2019 od 10.00 do 15.00h před NC Eden.

http://www.praha10.cz/urad-mc/tiskove-zpravy-a-aktuality/artmid/4284/veletrh-socialnich-a-navaznych-sluzeb?articleid=2703

 

 

Zdá se, že zajíček už stihl vyzdobit i naši Léčebnu, a dokonce nezapomněl ani na zahrádku.