Skip to main content

Velmi milým vánočním dárkem pro každého z našich pacientů byl balíček plný dobrot od Úřadu městské části Prahy 10.

Děti ze ZŠ Nad Vodovodem nás pro změnu potěšily obrovskou taškou nádherných, ručně vyráběných vánočních přání.

Pacienty v léčebně navštívil Mikuláš za doprovodu anděla a čertice. A věřte nebo ne, v takových chvílích vlastně ani nezáleží, kolik je komu let. Každý začal vzpomínat na texty básniček a písniček, aby odměnou dostal mikulášskou nadílku.

V těchto dnech se těšíme nejen z krásné barevné přírody, ale i z nových setkání.

Dne 5. listopadu jme se s potěšením seznámili se studenty studujícími obor praktické (zdravotní) sestry prvního ročníku Střední zdravotnické školy Ruská, v Praze 10. Setkání proběhlo formou exkurze, která měla za cíl seznámit budoucí sestřičky s prostředím léčebny dlouhodobě nemocných, jejím chodem, základními postupy při příjmu i propuštění pacienta, se zdravotní péčí o pacienty a samozřejmě s pracovní činností zdravotních sester a jejich pracovištěm.

Studenty přivítal i pejsek Perry, který k nám v rámci canisterapie pravidelně dochází a těší nejen každého nemocného na lůžku, ale rozzáří úsměv na tváři i každému návštěvníkovi léčebny.

Naším cílem bylo studenty motivovat pro práci ve zdravotnictví a ukázat jim, že i LDN je jedno z pracovišť, které nabízí zdravotníkům zajímavé prostředí, ve kterém se dobře pracuje.

Výsledkem dobře odvedené práce spokojeného týmu zdravotníků a zároveň odměnou, je spokojený pacient.
Doufáme, že se studentům v naší léčebně líbilo a že si odnesli co nejvíce zajímavých poznatků a postřehů.

Barevný podzim jsme využili k tvoření z přírodních materiálů.

Do Léčebny pravidelně několikrát měsíčně dochází speciálně vycvičený canisterapeutický a asistenční pes Pan Perry, který se stal nedílnou součástí plně sehraného týmu profesionálních zdravotníků. Jeho přítomnost přispívá ke zlepšení kvality života pacientů, kdy jim pomáhá zvládat stres, pozitivně ovlivňuje režim dne, aktivizuje, usnadňuje komunikaci. Při rehabilitaci pak pomáhá s rozvojem pohybových schopností, zejména jemné a hrubé motoriky. A je mnohdy prvním, po kom se naši pacienti ptají při svých opakovaných pobytech u nás.